Experian

W centrum Handlowo-Rozrywkowym Plaza w Krakowie przestał funkcjonować salon sieci Intersport. 28 lutego 2012 roku wygasła umowa najmu lokalu o powierzchni 955 mkw. , a lokal ostatecznie został zamknięty. Na razie nie wiadomo, jaki najemca wejdzie na jego miejsce. Sieć Intersport Polska posiada ponad 30 salonów zlokalizowanych w największych miastach Polski.

Podstawowa działalność firmy polega na sprzedaży detalicznej markowego sprzętu sportowego w specjalistycznych sklepach o dużej powierzchni zlokalizowanych w wybranych centrach handlowych. Lokale sieci znajdują się m.in. w warszawskich galeriach Złote Tarasy, Sadyba Best Mall i Arkadia, wrocławskich: Magnolia Park, Pasaż Grunwadzki oraz poznańskich: Stary Browar, Galeria Pestka, CH M1 Poznań. Zarząd spółki zapowiada, że w nadchodzącym 2012 roku planuje otworzyć nowe sklepy w kieleckiej Galerii Korona oraz w Galerii NoVa Park usytuowanej w Gorzowie Wielkopolskim

Według wstępnych szacunków spółka osiągnęła w 2011 roku przychód netto ze sprzedaży towarów i usług w wysokości 194 mln zł, który jest zgodny z prognozą (planowano obroty w wysokości 192 mln PLN). Strata brutto wyniosła 14,8 mln zł – jest ona gorsza, niż zakładano o 3,8 mln zł. Z kolei w styczniu br. spółka wypracowała prawie 30 proc. wzrost obrotów w stosunku do stycznia 2011 roku, dzięki korzystnej aurze zimowej.