Sieć liczy około 130 salonów

– W branży zapowiada się bardzo interesujący rok. Prognozy napawają optymizmem, a to mobilizuje do dalszego rozwoju inwestycji i bliskiej współpracy z najemcami. Mamy nadzieję, że wspólne wysiłki przyczynią się do stabilizacji rynku i wzajemnych korzyści – ocenia Monika Olejnik-Okuniewska Marketing & PR Manager firmy Neinver Polska.

– Wnioski jakie nasuwają się po lutowej konferencji Shopping Center Business Forum 2012, pozwalają stwierdzić, że rynek wciąż ma potencjał i że nadal jest miejsce na nowe projekty. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że rosną wymagania stojące przed inwestorami i coraz silniej o powodzeniu projektów będą decydowały innowacyjność i zagospodarowanie nisz rynkowych – uważa Monika Olejnik-Okuniewska.

Neinver to jedna z czołowych firm działających na europejskim rynku nieruchomości. Spółka jest inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości. W Polsce firma działa od 2000 roku. W 2012 roku Neinver prowadzi dwie duże inwestycje na polskim rynku. W prawobrzeżnej Warszawie rozpoczyna budowę Factory Warszawa Annopol, pierwszego centrum typu outlet, którego otwarcie zaplanowano na pierwszy kwartał 2013 roku. W Katowicach firma buduje zintegrowane centrum komunikacyjno-handlowo-usługowego , w ramach którego powstanie m.in. Galeria Katowicka. Należące do inwestycji dworzec PKP i hala podziemna dworca PKS zostaną otwarte jeszcze w 2012 roku. Z kolei Galeria Katowicka zacznie działać w okolicach połowy 2013 roku.