Wizualizacja Plaza Centers w Łodzi

Łódzka firma Monnari Trade ma już podpisane na 2012 rok dwie umowy najmu lokali. Sklep sieci na pewno zostanie otwarty w marcu w Galerii Świdnickiej (kilka dni po uruchomieniu tego centrum handlowego), a także w realizowanym jeszcze wrocławskim Sky Tower (jego otwarcie zaplanowano na maj br.).

– Negocjujemy kilka kolejnych umów najmu, ale nie chciałabym zdradzać szczegółów. Nie mogę powiedzieć, ile w sumie sklepów otworzymy w tym roku, bo to zależy od wielu czynników, m.in. znalezienia odpowiedniej lokalizacji. Obserwujemy rynek i reagujemy na bieżąco – informuje Paulina Jędraszyk, przedstawicielka Monnari Trade.

Przypomnijmy, że z informacji udzielonych przez prezesa zarządu Mirosława Misztala dziennikowi „Rzeczpospolita” wynika, że firma zamierza ograniczyć nakłady na nowe placówki do 1,5 mln zł, co wynika z niepowodzenia rozmów potencjalnym inwestorem, który miał dokapitalizować Monnari Trade.

Przychody netto ze sprzedaży Monnari Trade S.A. w IV kwartale 2011 r. wyniosły 35,2 mln zł, co oznacza spadek o ok. 6,2 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2010 r. W całym 2011 roku spadek przychodów wyniósł 111,2 mln zł i był niższy o około 8,4 proc. w porównaniu z 2010 rokiem. Spółka wygenerowała w IV kwartale 2011 r. zysk na działalności operacyjnej w wysokości 3,8 mln zł oraz zysk netto na poziomie 3,7 mln zł, co oznacza odpowiednio spadek do analogicznego okresu o 17,6 proc. oraz 21,8 proc. W całym roku 2011 r. spółka wygenerowała stratę na działalności operacyjnej w wysokości -4,5 mln zł oraz stratę netto na poziomie -4,9 mln. zł.

Monnari Trade S.A. działa od 2000 r., wcześniej działalność była prowadzona w formie spółki cywilnej pod nazwą Monnari. Firma boryka się z trudnościami finansowymi od 2009 roku, co spowodowało rezygnację z rozwoju innych marek i skupienie się na marce wiodącej – Monnari.