W Białej Podlasce powstaje Galeria Bialska

Pomimo umiarkowanych nastrojów na większości rynków, dzięki wzrostowi zaufania oraz popytu inwestorów i najemców, aktywność inwestycyjna na świecie może wzrosnąć w drugiej połowie bieżącego roku o 20 proc. -wynika z  najnowszego raportu   „Atlas inwestycji międzynarodowych 2012” firmy Cushman & Wakefield.

-Obserwujemy wzrost poziomu ryzyka akceptowanego przez inwestorów na rynkach papierów wartościowych i nieruchomości. Ten trend stanie się bardziej wyraźny w drugim półroczu wraz z napływem coraz lepszych danych gospodarczych, zwłaszcza dotyczących sektora bankowego i zadłużenia państw- ocenia Glenn Rufrano, prezes i dyrektor generalny Cushman & Wakefield.

Michael Rhydderch, dyrektor zespołu ds. rynków kapitałowych w krajach EMEA w firmie Cushman & Wakefield, podkreśla natomiast, że Polska jest obecnie atrakcyjną lokalizacją inwestycyjną, którą interesuje się wielu inwestorów. -Należy ją zaliczyć raczej do grupy głównych rynków niż do lokalizacji przyciągających inwestycje oportunistyczne.

Zdaniem Michaela Rhyddercha inwestorzy powinni bacznie obserwować rynki w poszukiwaniu okazji do inwestowania w lokalizacjach z atrakcyjnymi perspektywami, wynikającymi na przykład ze zmiany pozycjonowania powierzchni handlowej, niewystarczającej podaży nowoczesnych obiektów handlowych.