W II połowie 2012 roku wzrośnie aktywność inwestycyjna

W drugiej połowie marca zostaną oddane do użytku trzy obiekty handlowe Czerwona Torebka. Powstające w ramach platformy dla handlu detalicznego pasaże będą zlokalizowane w Szczecinie – Warzymicach, Bytomiu oraz Tomaszowie Mazowieckim.

Otwarcie Czerwonej Torebki w Szczecinie – Warzymicach ( woj. zachodniopomorskie) jest zaplanowane na 17 marca. Obiekt jest złożony z 9 modułów. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 508 mkw. Kolejne otwarcie pasażu jest zaplanowane na 24 marca. Pierwsze zakupy zrobią wtedy klienci z Bytomia w województwie śląskim. Obiekt ten jest złożony z 8 modułów, a jego powierzchnia użytkowa wynosi 466 mkw. Czerwona Torebka w Tomaszowie Mazowieckim (woj. łódzkie), o powierzchni 418 mkw., jest złożona z 7 modułów. Zostanie otwarta 25 marca.

Spółka Czerwona Torebka realizuje strategię rozwoju platformy dla handlu detalicznego, która zakłada otwarcie 80 obiektów w 2012 roku. Dotychczas firma otworzyła 5 obiektów na terenie kraju. Pierwszy obiekt handlowy w ramach platformy został otwarty w lipcu w Żorach (woj. śląskie), kolejne w czwartym kwartale 2011 roku w Dębicy (woj. podkarpackie), Świebodzicach (woj. dolnośląskie), Słupsku (woj. pomorskie) i Słupcy (woj. wielkopolskie). W ciągu dziesięciu lat na terenie całego kraju firma planuje otworzyć do 2 tys. obiektów handlowych. Jednokondygnacyjne obiekty złożone z powtarzalnych modułów o powierzchni 60 mkw. (które można łączyć w celu uzyskania optymalnej wielkości dla potencjalnego najemcy) będą zlokalizowane na dużych osiedlach mieszkaniowych, przy głównych szlakach komunikacyjnych oraz ważnych obszarach handlowo-usługowych. W zależności od specyfiki i potencjału danej lokalizacji wśród najemców znajdą się zarówno sieci popularnych, ogólnopolskich marek, jak również regionalni przedsiębiorcy.