W Karolkowa Business Park jest 3 tys. mkw. powierzchni handlowej

Sieć supermarketów Piotr i Paweł 14 marca  uruchomi sklep w galerii Alfa Grudziądz. Najemca wynajął lokal o powierzchni 1238 tys. mkw. To już trzeci supermarket tej sieci w Grudziądzu. W 2012 roku sieć supermarketów Piotr i Paweł powiększy się w o 10 sklepów. – Markety będą uruchamiane zarówno w galeriach i parkach handlowych jak i w samodzielnie funkcjonujących lokalizacjach – informowała w rozmowie z Retailnet.pl Joanna Pawełczyk, rzecznik prasowy sieci Piotr i Paweł.

Pierwszy sklep sieci Piotr i Paweł powstał w 1990 roku z inicjatywy Eleonory Woś oraz jej synów Piotra i Pawła.  Natomiast pierwsze umowy na zasadach franszyzy podpisano w 2000 roku i stworzono Centrum Logistycznego w Sadach koło Poznania. Obecnie sieć ma 81 sklepów w 49 miastach w całym kraju. Średnia powierzchnia sprzedażowa wynosi 1100 mkw., a asortyment sięga 30 tys. pozycji. Od 2003 roku prowadzona jest również sprzedaż internetowa (obecnie funkcjonuje ona w 10 miastach). Sieć należy do Piotr i Paweł S.A. z siedzibą w Poznaniu. W 2011 roku obroty spółki sięgnęły 1,7 mld zł (wzrost o około 7 proc. w porównaniu z 2010 rokiem).

Centrum Alfa będzie miało 78 sklepów, 704 miejsca parkingowe oraz pięciosalowe kino Helios. Inwestorem projektu jest Grupa JWK. Partnerem finansowym inwestycji jest Bank Polska Kasa Opieki S.A., a generalnym wykonawcą spółka MEGA.