Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress SA

Na terenie Kutna znajduje się działka o powierzchni 4,5 ha, na której może powstać galeria handlowa powyżej 2 tys. mkw. Nieruchomość jest zlokalizowana przy ul. Kościuszki przy drodze wylotowej na Płock. Teren widniej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. – To bardzo dobra lokalizacja, ponieważ w pobliżu znajdują się obiekty sportowe i powstający Aquapark. W jednym z raportów Coliersa Kutno zostało uznane za atrakcyjną lokalizację dla galerii handlowych. 

-W mieście brakuje takich obiektów, a mieszkańcy często jeżdżą na zakupy do Łodzi i Płocka – podkreślał w rozmowie z redakcją Retailnet.pl przedstawiciel Biura Promocji i Obsługi Inwestora UM Kutno.

W Kutnie są jeszcze dwie mniejsze działki przeznaczone pod zabudowę wielopowierzchniową o powierzchni około 1 ha każda. Jednak przy ul. Oporowskiej pomiędzy Carrefourem i Bricomarche, a druga przy ul. Rychtelskiego – Jednak tutaj inwestor może budować galerię co najwyżej wzwyż. – dodaje przedstawiciel urzędu miasta.

W Kutnie znajdują się obiekty handlowe m.in. Kaufland, Carrefour, Bricomarche, Lidl, Dino, Aldi, Galeria Kutno Sp. z o.o., a także powstaje Czerwona Torebka. Kutno jest położone w województwie łódzkim. Miasto zajmuje powierzchnię pond 33 kilometrów kwadratowych i liczy około 47 tys. mieszkańców. W okolicy miasta zlokalizowana jest podstrefa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.