Wizualizacja galerii w Bolesławcu

W Galerii Korona Kielce otwarty zostanie 13. salon firmy Stefanel w Polsce i jednocześnie jedyny w Kielcach. Do tej pory marka występowała m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i w Krakowie. Jak podkreśla Renata Ciszewska, członek zarządu firmy Stefanel Polonia: -Rozważaliśmy różne możliwości, ale zdecydowaliśmy, że idealnym miejscem na siedzibę dla naszego nowego butiku będzie Galeria Korona Kielce. Przekonała nas m.in. lokalizacja obiektu, jego architektura i potencjał. Stefanel w Galerii Korona Kielce zajmie lokal na poziomie 0 o powierzchni ok. 74 mkw. Będzie to pierwszy w Polsce butik w nowym koncepcie marki. Podobne funkcjonują już w Londynie, Bratysławie, czy we Włoszech. Scharakteryzuje go przestronność, jasna aranżacja i włoskie, nowoczesne meble.

Stefanel to firma, która powstała w 1959 roku we Włoszech, najpierw w formie zakładu dziewiarskiego. W latach 80 otwarty został pierwszy sklep Stefanel. Dzisiaj firma posiada swoje butiki na całym świecie.  – Nasza oferta adresowana jest do kobiet w wieku od 25 lat, którym zależy na tym, aby wyglądać elegancko i stylowo – wyjaśnia Renata Ciszewska.

Galeria Korona Kielce otwarta zostanie 16 maja. W obiekcie na blisko 37 tysiącach metrów kwadratowych powstanie łącznie około 160 lokali handlowo – usługowych. Do najważniejszych z nich należą m.in: Stefanel, Zara, Royal Collection, Carry, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius, Massimo Dutti, Intersport,  Smyk Megastore, Media Expert,  Sephora, Douglas, Orsay, Camaieu, czy Bagatt.

Inwestorem galerii jest spółka Church Land Development, która przeznaczyła dodatkowo ok. 10 mln złotych na poprawę infrastruktury drogowej wokół obiektu. Pierwsza śródmiejska galeria handlowa w Kielcach będzie doskonale skomunikowana, obsługiwać będą ją 23 linie autobusowe, a jej ostatnie piętra zajmie parking gotowy przyjąć 1000 samochodów osobowych. Za komercjalizacje Korony Kielce odpowiada Libra Project