Marka COS wkracza na polski rynek

Realizacja dworca kolejowego PKP Poznań Główny połączonego z galerią handlową Poznań City Center wchodzi w decydującą fazę. Inwestycja, realizowana przez firmę TriGranit Development Corporation i PKP S.A. jest w większości skomercjalizowana. – Najemcy czekają na oddanie pomieszczeń, aby moli je wyposażyć i przygotować do obsługi klientów. Na samo otwarcie dworca nie wszystkie usługi komercyjne i gastronomiczne będą udostępnione. Powinny jednak działać już kawiarnie, kioski oraz Centrum Informacji Miejskiej – poinformował redakcję Retailnet.pl Przemysław Terlecki, reprezentujący spółkę TriGranit.

Obecnie wewnątrz obiektu prowadzone są prace murarskie i posadzkarskie. Na ukończeniu jest budowa kas biletowych, pomieszczeń biurowych i tych przeznaczonych pod działalność komercyjną – handel i gastronomię. Równolegle z pracami budowlanymi prowadzony jest proces komercjalizacji centrum komunikacyjno-handlowego Poznań City Center. Do tej pory, w formie podpisanych umów (33 proc.) bądź listów intencyjnych udało się zakontraktować ok. 70 proc. powierzchni handlowej.

Wartość inwestycji realizowanej wspólnie przez PKP S.A. oraz węgierską spółkę TriGranit Development Corporation sp. z o.o. szacuje się na około 160 mln euro.