16 maja otwarcie Galerii Dekada w Żyrardowie

Spółka Echo Investment podpisała umowy z siecią Real, które dotyczą czterech funkcjonujących od połowy 2000 roku centrów handlowych – w Tarnowie, Jeleniej Górze, Piotrkowie Trybunalskim i Radomiu. Obecnie w tych obiektach funkcjonują hipermarkety francuskiej sieci Carrefour.

Sieć Real przejmie powierzchnie handlowe 30 stycznia 2013 roku. Umowy podpisano na okres 10 lat. Łączna ich wartość wynosi 38,15 mln euro (ponad 158 mln zł). Umową o najwyższej wartości jest umowa najmu dotycząca powierzchni w Centrum Handlowym w Radomiu (11,17 mln euro).

CH Echo w Tarnowie zlokalizowane jest przy ul. Błonie 2. Obiekt dysponuje 20,2 tys. mkw. pow. GLA. CH Echo w Radomiu mieści się przy ul. ul. Żółkiewskiego 4 i posiada 19,5 tys. pow. GLA. CH Echo w Jeleniej Górze położone jest przy ul. Jana Pawła II 5 i posiada 19 tys. mkw. powierzchni handlowej. Obiekt w Piotrkowie Trybunalskim mieści się przy ul. Sikorskiego 13/17. Centrum handlowe ma 17,4 tys. mkw. GLA.

Echo Investment S.A. to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała blisko 90 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.