Plac Unii z Galerią Miejską w Warszawie

Władze miasta Nowy Targ kończą negocjacje z firmą MK3 w sprawie wybudowania nowego dworca autobusowego połączonego z galerią handlową Dekada. Spółka MK3 należy do grupy kapitałowej Dekada. Projekt ma być podobny do inwestycji realizowanej przez firmę Dekada Realty w Myślenicach, gdzie powstało centrum handlowe typu convenience.

– Miasto zgodzi się na tę inwestycję, jeśli inwestor zobowiąże się do przebudowania na własny koszt znajdującego się pobliżu ronda. Rozmowy są na finiszu i myślę, że wkrótce dojdzie do porozumienia. Inwestor stara się już o pozwolenie na budowę – informuje Wojciech Watycha, zastępca naczelnika wydziału gospodarki nieruchomościami UM w Nowym Targu.

Spółka Dekada Realty, inwestor sieci obiektów handlowych pod wspólną nazwą Dekada, w ubiegłym roku zrealizowała trzy centra handlowe. W tym roku oddane zostaną trzy następne Dekady: w Żyrardowie, Olsztynie i Krakowie. Za wynajem powierzchni handlowej w sieci obiektów Dekada odpowiedzialna jest spółka BOIG Property Consulting.