Stary Browar Kościerzyna z finansowaniem BOŚ i funduszu JESSICA

Inwestor powstającej w Giżycku Galerii Batory, poinformował o kolejnym etapie powstawania inwestycji. Prace w obiekcie, którego budowę rozpoczęto we wrześniu ubiegłego roku przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. – Obecnie trwają prace budowlane i instalacyjne wewnątrz obiektu. Zakończono m.in. budowę abonenckiej stacji transformatorowej i przebudowę przyłącza gazowego. Sukcesywnie od początku marca najemcom przekazywane są lokale – powiedziała Anna Głodowska, menedżer ds. projektów, Pomorze Inwestment Sp. z o.o.

Otwarcie Galerii Batory planowane jest na początek czerwca tego roku. Na dwa miesiące przed otwarciem obiekt jest skomercjalizowany na poziomie około 83 proc. Projekt galerii przygotowała białostocka pracownia AMM Studio Architektoniczne Arch. Krzysztofa Brańskiego, generalnym wykonawcą inwestycji jest Spółka AKS Budownictwo z Biskupca.

Galeria Batory jest trzecim obiektem handlowo – usługowym znajdującym się w portfelu grupy kapitałowej Pomorze Inwestment, która działa na rynku nieruchomości od 2004 roku. W skład grupy wchodzą: Centrum Handlowe Batory S.A. – właściciel Centrum Handlowego Batory w Gdyni, Batory Development Sp. z o.o. – właściciel Parku Handlowego Batory w Bydgoszczy oraz Batory Giżycko Sp. z o.o. – właściciel Galerii Batory w Giżycku