Galeria Kujawska

Większość powierzchni handlowej City Center Rzeszów jest już wynajęta. Jak informuje w rozmowie z Retailnet.pl Daniel Słuchocki, wiceprezes firmy Star Europa, która jest inwestorem tego projektu, prowadzone są  intensywne negocjacje w sprawie najmu ostatnich kilkanastu lokali. Już ponad 90 proc. GLA jest skomercjalizowane.  Otwarcie obiektu zaplanowane jest na 9 listopada 2012 roku.

Ostatnio do grona najemców galerii dołączyły m.in. Sphinx, North Fish i 5-10-15. Budowa wielofunkcyjnego kompleksu City Center Rzeszów jest na końcowym etapie. Pierwsze powierzchnie handlowe zostaną przekazane już latem. Kompleks powstaje w ścisłym centrum Rzeszowa na trzyhektarowej działce. Obiekt będzie miał 135 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Część handlowa budynku zajmie trzy najniższe kondygnacje, gdzie pojawi się ponad 200 sklepów i punktów usługowych. Nad częścią handlową powstaną dwa poziomy parkingów na 1,2 tys. aut. Dodatkowo w ramach przedsięwzięcia w budynku będą funkcjonować: hotel ze 130 pokojami w standardzie trzech gwiazdek, centrum konferencyjne, powierzchnie biurowe klasy A, klub fitness, sale do squasha, spa oraz kino Helios. Projekt budynku opracowało Biuro MWM Architekci, a architekturę wnętrz Bose International Planning&Architecture.

Star Europa to rzeszowska firma działająca od 1990 roku. Zrealizowała 15 inwestycji, m.in. Galerię Graffica w Rzeszowie. W portfelu Star Europy jest też Europa II w Nowym Sączu, Galeria Rzeszów, Capital Park czy Hotel Victoria w Lublinie.