Bonarka City Center

Radni miasta Leszno przygotowali koncepcję zabudowy rynku w mieście. Uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza powstanie w tym rejonie m.in. galerii handlowej do realizacji której przygotowuje się spółka MGC Inwest.

Decyzję uchylić może jeszcze wojewoda. Ma się to rozstrzygnąć do maja 2012.  Przypomnijmy, Galeria Goplana to projekt, którego inwestorem jest Dariusz Miłek chcący wybudować obiekt poprzez spółkę Goplana MGC Inwest Sp. z o.o. sp. komandytowa. Galeria ma mieć trzy kondygnacje i 62 tys. mkw. powierzchni całkowitej, a 28 tys. mkw. powierzchni najmu. Znajdzie się tu 120 lokali handlowo-usługowych i gastronomicznych, w tym delikatesy, oraz część rozrywkowa z kinem, klubem fitness i kręgielnią. Dwa najwyższe poziomy galerii zajmie parking na 760 miejsc.

Za proces komercjalizacji odpowiedzialna jest firma Libra Project. Firma oprócz Galerii Goplana komercjalizuje także inne galerie handlowe: Galerię Korona Kielce w Kielcach, Galerię Warmińską w Olsztynie oraz Galerię Solną w Inowrocławiu.