Carrefour

Jones Lang LaSalle doradza marce Kari w zakresie strategii pozyskania optymalnej powierzchni handlowej, realizując tym samym strategię jej rozwoju w Polsce. W ramach intensywnej ekspansji prowadzonej na polskim rynku wkrótce pojawi się kilkanaście salonów. Pierwsze sklepy będą otwarte w dominujących obiektach handlowych w takich miastach jak m.in. Radom, czy Gdańsk.
Marta Augustyn, Dyrektor w Dziale Najmu Powierzchni Handlowych w Jones Lang LaSalle komentuje: „Ostatnio zawarte zostały umowy w Parku Handlowym  Matarnia w Gdańsku oraz Galerii Słonecznej w Radomiu. Obecnie trwa aranżacja lokali, otwarcia przewidziane są na maj. Kolejne umowy najmu są w trakcie negocjacji.” Rosyjski producent obuwia i akcesoriów zapowiada otwarcie pierwszych salonów w maju 2012.
„W okresie wiosennym przewidziane jest otwarcie 10-12 sklepów na terenie Polski, w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Kolejna fala otwarć będzie miała miejsce jesienią wraz z jesienną kolekcją” – mówi Krzysztof Barański, Real Estate Director, Kari Poland Sp. z o.o.

Kari Poland Sp. z o.o. poszukuje lokali o powierzchni od 200 do 300 mkw. w najlepszych centrach handlowych bądź przy głównych ulicach handlowych w dużych miastach. Oprócz Polski, Kari zamierza budować sieć sprzedaży także w Rosji, Kazachstanie, na Ukrainie i w Czechach. Wartość planowanych inwestycji szacuje się na około 150 mln dolarów.

Właścicielem marki Kari jest rosyjski biznesmen – Igor Yakovlev. Sieć Kari oferuje niedrogie obuwie damskie i męskie sprzedawane pod własną marką.