Fashion House Gdańsk

Grupa Smyk 13 kwietnia 2012 roku uruchomiła sklep Smyk Megastore, który oferuje zabawki i akcesoria dla dzieci w Centrum Handlowym Karolinka w Opolu. Salon znajduje się na parterze galerii i zajmuje powierzchnię 2,3 tys. mkw.  Smyk Megastore w Opolu to czwarty w kraju sklep z poszerzonym asortymentem, prezentujący nowy koncept dedykowany głównie największym miastom Polski. Pierwszy salon otwarto w listopadzie 2010 roku w Warszawie, kolejne w Katowicach, Krakowie, a teraz w Opolu. W następnych latach firma planuje rozwój sieci sklepów w takich miastach jak Gdańsk, Poznań czy Wrocław.

Grupa Smyk, sieć sklepów z artykułami dla dzieci należy do spółki EM&F.

Smyk Megastore to sklep stworzony w oparciu o koncepcję „sklepów w sklepie”, a więc wydzielonych obszarów dedykowanych najpopularniejszym markom dla dzieci. Sklepy charakteryzują się dużą powierzchnią handlową – ponad 2 tys. metrów kwadratowych. W sklepie można znaleźć szeroki wybór produktów z oferty marek własnych SMYKA: Cool Club i Smiki. Cool Club to ubranka oraz obuwie dla najmłodszych przeznaczone na każdą okazję. Smiki to z kolei zabawki dla dzieci w każdym wieku.

Smyk to jedna z największych w Polsce sieci sklepów z artykułami dla dzieci, wchodząca w skład Grupy Empik Media & Fashion (Grupa EM&F). Historia marki Smyk sięga lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Dynamiczny rozwój sieci rozpoczął się jednak w roku 2000. Powołano wówczas samodzielną spółkę: Smyk Sp. z o.o. Obecnie sieć sklepów Grupy Smyk stanowi łącznie 155 salonów. W Polsce działa 81, w Niemczech 47, Rosji 14, Rumunii 2, Turcji 3, a na Ukrainie 8.

Grupa Empik Media & Fashion (Grupa EM&F) jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych
w Warszawie. Grupę tworzą spółki o profilu operacyjno-handlowym oraz NFI Empik Media & Fashion S.A. jako spółka holdingowa. Model biznesowy Grupy EM&F opiera się na działalności czterech segmentów: Grupa Empik (m.in. książki, prasa, multimedia, artykuły art & pap oraz bilety na imprezy kulturalne), Grupa Smyk (zabawki i artykuły dziecięce), Szkoły Językowe oraz segment Moda i Uroda (marki modowe i kosmetyczne).