Family Point we Wrocławiu

Po otwarciu salonu Diesel w domu towarowym Vitkac w Warszawie, kolejny sklep tej marki powstanie w Pasażu 13 w Krakowie. Jego otwarcie nastąpi w połowie maja 2012 roku.  Ma być to jedyny nowy salon Diesel’a otwarty w 2012 roku. W sieci Diesel sprzedawane są głównie ubrania jeansowe tej marki.

W Polsce, sześć działających dziś sklepów zlokalizowanych jest w dużych miastach. Trzy z nich znajdują się w galeriach handlowych.  Salony marki Diesel mają najczęściej powierzchnię 150 – 200 mkw. Także nowy sklep w Krakowie zajmie około 200 mkw.  Jedynie sklep w domu towarowym Vitkac w Warszawie jest znacznie wiekszy i zajmuje około 400 mkw.  

Właścicielem marki Diesel jest spółka Diesel S.P.A nalażąca do grupy Only the Brave s.r.l.  Założycielem grupy jest fundacja, która prowadzi takie marki jak Diesel, 55DSL, Maison Martin Margiela oraz Victoria & Rolf.  Diesel posiada w Europie ponad 100 sklepów. Swoje produkty Diesel sprzedaje także w sklepie internetowym, ale bez możliwości wysyłki do Polski.

Spółka Wolw-Pol, która wprowadziła markę Diesel do Polski, została zarejestrowana w warszawskim KRS w kwietniu 2004 roku. Jej kapitał zakładowy wynosi ponad 6 mln zł.  Prezesem spółki jest Wiesław Likus. Głównym udziałowcem  jest Wolw Trading Estabishment.