Salon Marc O'Polo

Zarząd spółki Intersport, poinformował o przedłużeniu umowy najmu w poznańskiej Galerii Pestka. Umowę przedłużono  do 28 lutego 2018 roku. W ciągu najbliższych dwóch lat Intersport Polska SA zamierza uruchomić kilka swoich salonów sprzedaży. Podpisano umowy na wynajem lokali w Galerii Korona Kielce, NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim oraz w CH Felicity w Lublinie, który ma zostać otwarty w 2013 roku.

Przypomnijmy, w 2011 roku spółka otworzyła trzy sklepy – w Radomiu, Szczecinie oraz Rzeszowie. Lokale sieci otwierane są w największych centrach handlowych w głównych miastach Polski i mają około 1 tys. mkw. powierzchni. Obecnie sieć Intersport Polska posiada ponad 30 salonów zlokalizowanych w 19 miastach Polski.

W I kwartale 2012 roku przychody netto ze sprzedaży wynosiły 63.2 mln zł, co stanowi wzrost o 19,1 proc. w porównaniu do I kwartału 2011 roku (było 53.1 mln zł). Narastająco w okresie od stycznia do marca 2012 roku spółka wypracowała zysk brutto w wysokości 3.4 mln zł, który jest wyższy o 685 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Tegoroczny zysk brutto jest najlepszym wynikiem pierwszego kwartału w historii spółki.

Sklepy sieci znajdują się m.in. w warszawskich galeriach Złote Tarasy, Sadyba Best Mall i Arkadia, wrocławskich: Magnolia Park, Pasaż Grunwadzki oraz poznańskich: Stary Browar, Galeria Pestka, CH M1 Poznań.