Salon Diverse

Dziesięć lat po uruchomieniu w warszawskim Ursusie pierwszego w Polsce centrum wyprzedażowego, spółka Neinver zbuduje drugi podobny obiekt. Będzie to pierwsze centrum outlet w prawobrzeżnej Warszawie, na Białołęce. Inwestor poinformował, że uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nowy obiekt będzie miało miejsce 16 maja 2012 roku.  

Akt erekcyjny będzie oznaczał oficjalne rozpoczęcie budowy. Prace przygotowawcze na terenie inwestycji rozpoczęto jednak  już w lutym 2012, w momencie przekazania placu budowy generalnemu wykonawcy – firmie Budimex. Otwarcie centrum zaplanowano na pierwszy kwartał 2013 roku.

Factory Warszawa Annopol będzie  obiektem o powierzchni 19,7 tys. mkw. w którym znajdzie się 120 sklepów. Na terenie kompleksu powstanie też parking na 1,4 tys. samochodów. Powstanie on w okolicy ulic Annopol, Toruńskiej i Białołęckiej.

– Ta część miasta dynamicznie się rozwija w ostatnich latach, dlatego postanowiliśmy wzbogacić jej ofertę handlową o dobrze zlokalizowane i skomunikowane centrum outlet na Białołęce – powiedziała Barbara Topolska, dyrektor generalna Neinver Polska.

Factory Warszawa Annopol jest pierwszym w Polsce obiektem handlowym, który już w trakcie projektowania został poddany certyfikacji BREEAM. Projekt budynku przygotowało biuro architektoniczne APA Wojciechowski.

Spółka Neinver jest inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości. Centra outlet działające pod marką Factory, spółka budowała  początkowo w Hiszpanii, a później także w Polsce.  Obecnie Neinver jest właścicielem czterech tego typu obiektów w Polsce ( Factory Warszawa Ursus, Factory Wrocław, Factory Poznań oraz Factory Kraków). Po uruchomieniu piątego obiektu spółka będzie zarządzała łącznie 84 tys. mkw. powierzchni. W portfolio firmy znajdują się także parki handlowe Futura we Wrocławiu i Krakowie, oraz poznańskie centrum handlowo-rozrywkowe Galeria Malta.