Wizualizacja Family House Center

Family House spółka z o.o. planuje budowę Family House Center, centrum handlowo-usługowego ze stacją benzynową. Family House Center powstanie przy ulicy Poznańskiej w Czapurach, miejscowości położonej na południe od Starołęki, prawobrzeżnej części Poznania. Dla mieszkańców gminy Mosina to pierwsza tego rodzaju inwestycja. W odległości 3 km od Family House Center znajduje się autostrada A2 (Berlin – Warszawa).

W bliskiej odległości Family House Center znajduje się Osiedle Leśne w Czapurach, realizowane przez spółkę Family House już od ponad 4 lat. W roku 2011 Spółka planuje kolejne rozbudowy Osiedla, o następne ok. 700 mieszkań. Dodatkowo w najbliższej okolicy znajdują się zabudowania Minikowa, Głuszyny, Wiórka, Daszewic, Marlewa oraz Babek – łącznie około 20 tys. osób.

Powierzchnia działki, na której znajdzie się nowe centrum wynosi 5345 mkw. Powierzchnia najmu wyniesie ponad 1300 mkw. Dla klientów został przewidziany parking na 37 miejsc. Według projektu budynek Family House Center ma być dwukondygnacyjny i ma się w nim znaleźć 11 najemców. Ponadto w centrum ma być stacja benzynowa oraz automatyczna myjnia samochodowa. W obiekcie będzie się znajdować wielkopowierzchniowy sklep spożywczy, apteka, cukiernia, restauracja oraz punkty handlowo-usługowe. Stacja benzynowa będzie czynna całodobowo. 

Family House to spółka obecna na wielkopolskim rynku deweloperskim od kilku lat. Family House pełni rolę inwestora, jak również generalnego wykonawcy swoich inwestycji, które głównie stanowią nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Firma posiada własny park maszynowy.