Wizualizacja CH Kowale

Spółka Axi Immo, która wynajmuje powierzchnie handlowe w nieruchomościach komercyjnych,  najwięcej transakcji zawarła w ostatnich tygodniach w województwie pomorskim. Firma jest  wyłącznym brokerem trójmiejskiego Centrum Kowale i znalazła tam najemców na ponad 1,8 tys. mkw.

Dodatkowo spółka pośredniczyła w mniejszych transakcjach najmu we wrocławskim Centrum Marino (30 mkw. dla Trendy Shop) oraz Bolesławiec City Centre (25 mkw. dla Kolporter SA).

Centrum Kowale powstaje przy ulicy Staropolskiej, w pobliżu obwodnicy trójmiejskiej S6 oraz bezpośrednio przy drodze nr 221. Inwestycja typu Convenience Shopping Center realizowana jest przez Impress sp. z o. o. spółka komandytowa, wchodząca w skład grupy kapitałowej Towarzystwa Inwestycyjnego Investing SA z siedzibą w Gdańsku. Centrum Kowale będzie oferować kilkadziesiąt lokali usługowych w części handlowej oraz powierzchnie biurowe znajdujące się w dwupiętrowym budynku przyległym do części handlowej. Łączna powierzchnia handlowa i biurowa wyniesie 6 tys. mkw. Do dyspozycji klientów zostaną oddane 162 miejsca parkingowe. Otwarcie Centrum Kowale planowane jest na IV kwartał 2012 r. Generalnym wykonawcą obiektu jest Rex Bud Budownictwo sp. z o. o. SKA z Łodzi. Zakończenie prac budowalnych przewidziane jest na połowę września 2012 roku.

Galeria Bolesławiec City Center, której inwestorem jest Antan Development jest zlokalizowana przy ulicy Asnyka w Bolesławcu. W ramach projektu powstanie czteropiętrowy budynek biurowo-handlowo-usługowy o powierzchni około 10 tys. mkw., w tym część handlowo-usługowa zajmie powierzchnię 4,6 tys. mkw. Funkcjonować tu będzie ponad 40 butików i lokali usługowych, wraz z marketem spożywczym i salonem RTV-AGD.

CH Marino mieści się przy ulicy Paprotnej, w pobliżu odcinka północno-wschodniej autostradowej obwodnicy Wrocławia. Obiekt ma 20 tys. mkw. powierzchni. Funkcjonuje w nim 75 sklepów. Wśród najemców są, m.in.: McDonald’s, Takko Fashion, Douglas czy 5.10.15. Operatorem spożywczym w centrum jest hipermarket Tesco. Dla klientów przygotowano parking na 650 miejsc.

Axi Immo oferuje doradztwo w zakresie nieruchomości komercyjnych, w tym: wynajem i zarządzenie powierzchniami magazynowymi, handlowymi i biurowymi, a także obrót gruntami inwestycyjnymi. W ramach jej oferty świadczone są usługi zarządzania łańcuchami B2B i B2C.