Wizualizacja Galerii Solnej

W połowie maja 2012 inwestor Galerii Solnej w Inowrocławiu – spółka ACE 1, stworzona przez Acteeum Central Europe i Librę Project – otrzymał ostateczne pozwolenie na budowę. Planowane rozpoczęcie prac budowlanych na terenie inwestycji nastąpi w czerwcu. Obecnie trwają prace archeologiczne poprzedzające budowę. Galeria zostanie otwarta w pierwszej połowie 2013 roku.

– Uzyskanie ostatecznego pozwolenia na budowę jest kamieniem milowym każdej inwestycji – mówi przedstawiciel inwestora Tomasz Szewczyk – Daje ono wyraźny sygnał najemcom, że projekt jest realizowany zgodnie z planem i ma pełną legitymizację ze strony władz miasta. Od tego momentu możemy mówić o konkretach co do terminu rozpoczęcia budowy i realizacji projektu.

Pod koniec kwietnia podpisana została także umowa kredytowa z bankiem Pekao SA na finansowanie inwestycji. Jak podkreślają przedstawiciele instytucji finansowych, obecnie duże znaczenie, przy podejmowaniu tego typu decyzji, przykłada się do wiarygodności projektu i inwestorów.
– Coraz częściej słyszy się o zaostrzaniu przez banki warunków udzielania kredytów – mówi Grzegorz Pękalski, prezes spółki Libra Project. – Pozyskanie finansowania dla tego typu inwestycji świadczy więc o tym, że jest to dobrze przygotowany i zaplanowany projekt.

Całkowita powierzchnia najmu  Galerii Solnej wyniesie ponad 31 tys. mkw. Kluczowymi najemcami obiektu będą: operator spożywczy – hipermarket Tesco oraz market budowlany Nomi. Ponadto w ofercie galerii znajdzie się około 100 innych sklepów znanych najemców sieciowych m.in. z branży modowej, sportowej, gastronomicznej oraz zdrowia i urody.

Inwestorem Galerii Solnej są firmy: Acteeum Central Europe Sp. z o.o. należąca do Acteeum Group oraz spółka Libra Project, której większościowym udziałowcem jest Dariusz Miłek – prezes spółki NG2 SA. W chwili obecnej, pierwsza z firm prowadzi również proces rozbudowy dwóch centrów handlowych z portfolio CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej i Ogrody w Elblągu, gdzie odpowiada także za komercjalizację. 16 maja nastąpiło otwarcie inwestycji Dariusza Miłka – Galerii Korona Kielce.

Galeria Solna powstanie w najbardziej zurbanizowanej części Inowrocławia i będzie pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w mieście. Całkowita powierzchnia najmu  galerii wyniesie ponad 31 tys. mkw. Głównym operatorem spożywczym obiektu będzie hipermarket Tesco, który zajmie około 6 tys. mkw. W ofercie centrum znajdzie się ponad 100 sklepów i punktów usługowych oraz market budowlany Nomi, o powierzchni 7 tys. mkw. Doskonałą dostępność do centrum zapewni nowo budowana dwupasmowa ulica Wojska Polskiego. Klienci Galerii Solnej będą mieli do dyspozycji 1000 miejsc parkingowych.