Galeria Nowy Świat

Sieć sklepów obuwniczych Badura uruchomiła nowy salon o powierzchni 65 mkw. w Galerii Korona Kielce. Spółka Badura SA, która jest właścicielem sieci, planuje w 2012 roku otworzyć co najmniej pięć salonów w centrach handlowych. Dotychczas podpisała umowy najmu na lokale w City Center Rzeszów (pow. 80 mkw.), Galerii Katowickiej (pow. 85 mkw.) oraz w Poznań City Center ( pow. 116 mkw.).

Spółka na potrzeby nowych salonów poszukuje lokali w galeriach, centrach handlowych oraz przy głównych ulicach. Preferowana powierzchnia dla sklepów to 80-100 mkw.

Jak poinformował redakcję Retailnet.pl Rafał Nowak, dyrektor handlowy ds. rozwoju Badura SA, spółka prowadzi negocjacje umów najmu dla kolejnych salonów w galeriach handlowych m.in. Millenium Hall Rzeszów, Kaskada Szczecin, czy w poznańskiej Galerii Malta.

Spółka Badura SA powstała w 1982 roku i zajmuje się produkcją i sprzedażą obuwia. Wyroby spółki są sprzedawane zarówno w kraju jak i za granicą. Obecnie w ramach sieci funkcjonuje 28 salonów własnych. Do 2015 roku zostanie uruchomionych jeszcze 18. Produkty marki Badura można także kupić za pośrednictwem firmowego sklepu internetowego, który funkcjonuje od 2011 roku.