Wizualizacja Galerii Solnej

Do grona około stu sklepów i punktów usługowych Galerii Agora Bytom dołączy sieć obuwnicza Centro, Cukiernia Sowa oraz Mydlarnia u Franciszka. – Nowe umowy to efekt ciągłego rozwoju centrum. Siłę Agory najlepiej obrazują liczby. Galeria przez cały czas utrzymuje stabilny trend wzrostowy. Zwiększają się zarówno obroty, jak i liczba klientów, którzy nas odwiedzają. Najemcy dostrzegają duży potencjał Agory i samego Bytomia. To sprawia, że udaje się nam przyciągać kolejne brandy i stale poszerzać ofertę komercyjną – mówi Mirosław Cechowski, dyrektor galerii handlowej Agora Bytom.

Centro to sieć sklepów oferująca obuwie i akcesoria. Jej oferta skierowana jest głównie do osób w wieku 17-30 lat. Asortyment każdego sklepu obejmuje ponad 2 tys. modeli butów i akcesoriów – fashion, casual, sport oraz classic. Salony Centro znajdują się w ponad 20 miastach na terenie całej Polski. Nowy salon w Bytomiu będzie pierwszym na Górnym Śląsku. W Agorze Bytom Centro zajmie powierzchnię 360 metrów kwadratowych na poziomie +1.

Cukiernia Sowa to firma z tradycjami, która bazuje na własnych, sprawdzonych od dziesięcioleci  przepisach. Cukiernię założył w 1946 roku Feliks Sowa. Sklep firmowy Cukierni Sowa znajdzie się na poziomie 0 Agory Bytom i będzie miał 140 metrów kwadratowych powierzchni.

Trzecim nowym najemcą Agory będzie Mydlarnia u Franciszka. Sieć sklepów oferująca naturalne kosmetyki, obecna w kilkudziesięciu polskich miastach, otwiera swój pierwszy sklep w Bytomiu. Będzie zlokalizowany na poziomie -1 i zajmie 30 metrów kwadratowych.

Agora Bytom została otwarta 15 listopada 2010 roku. Znajduje się na placu Kościuszki w centrum miasta. Na terenie pięciokondygnacyjnego centrum i budynku parkingu znajduje się obecnie prawie 100 sklepów, a także Fantasy Park, fitness club Pure i multipleks Cinema City.