Wnętrze salonu marki Hego's

Przekształcenie w kino obiektu, który przestał generować zyski jest interesującą alternatywą dla inwestorów zamierzających przebranżowić posiadane powierzchnie- ocenia Michał Michałowski, prezes zarządu AMB Group Polska.

– Przebudowa obiektu na kino ma tę zaletę, że pozwala jednorazowo zmienić przeznaczenie całej powierzchni i uniknąć jej parcelacji, a tym samym poszukiwań kilku najemców, co w warunkach zmiennej koniunktury, bywa czasami trudne. Opłacalność inwestycji w segment kinowy wynika także z faktu, że dzisiaj w kinach, już nie tylko ogląda się filmy. Stały się one popularnymi miejscami spędzania wolnego czasu – wyjaśnia Michałowski.

Multipleksy zlokalizowane w galeriach handlowych coraz częściej i na coraz większą skalę łączą funkcje komercyjne z kulturalnymi. Rozwój przemysłu kinowego w ostatnich latach, jak podkreśla Michałowski, spowodował potrzebę adaptacji na sale kinowe powierzchni, które dotychczas miały inne przeznaczenie. Przykładem jest najnowsza inwestycja spółki Pomorska Inwestments w Bydgoszczy, gdzie AMB Group Polska jako generalny wykonawca przebuduje kręgielnię w Galerii Pomorskiej  w nowoczesny multipleks. Będzie on wyposażony w 7 sal kinowych wraz z zapleczem technicznym. Gotowy obiekt pomieści ponad 1100 widzów i będzie zajmował powierzchnię 2460 mkw.

Przypomnijmy, AMB Group Polska sp. z o. o. w maju 2012 roku wygrała przetarg organizowany przez  spółkę Pomorska Investments sp. z o. o. na wyłonienie generalnego wykonawcy stanu surowego kina Helios, które powstanie w Galerii Pomorskiej.