Centrum Handlu Korczowa Dolina

Z początkiem lipca 2012 roku powierzchnia handlowa wynajęta w Centrum Handlu Korczowa Dolina powiększy się o ponad 1,3 tys. mkw. Nowe sklepy, uruchomione 7 lipca, będą oferować przede wszystkim kolekcje odzieży, obuwia i dodatków azjatyckich producentów. Do końca sierpnia tego roku zostanie uruchomionych łącznie ponad 20 nowych lokali na powierzchni 3,5 tys. mkw.

W lipcu do grona najemców Korczowej Doliny dołączy silna grupa azjatyckich producentów. W pierwszej fazie, na powierzchni 1,3 tys. mkw., zostanie uruchomionych 6 punktów handlowych. Tym samym ofertę centrum poszerzą kolekcje odzieży damskiej, męskiej, młodzieżowej, a także obuwia i dodatków.

– Zlokalizowana 2 km od granicy polsko-ukraińskiej Korczowa Dolina, przy międzynarodowym szklaku komunikacyjnym E40 jest doskonałym miejscem na rozwój polskich i zagranicznych producentów umacniających swoją pozycję na rynkach wschodnich. Lokalizacja obiektu przy dużym węźle komunikacyjnym i w strefie ruchu przygranicznego, bogatsza z miesiąca na miesiąc oferta handlowa z atrakcyjnymi cenami oraz punkt obsługi Tax Free pozwala na realizowanie nie tylko detalicznych ale także i hurtowych transakcji – podkreśla Sławomir Godyń, członek zarządu Korczowej Doliny.

– Najemcy Korczowej Doliny, polscy a teraz także azjatyccy producenci z szerokim wyborem oferowanych towarów, w dobrej jakości i cenie, są mocno przekonani, że właśnie w naszym Centrum zbudują nowe rynki zbytu na Ukrainie, a docelowo na Białorusi, Mołdawii, Słowacji, Węgrzech i Rumunii – dodaje Sławomir Godyń.

Korczowa Dolina to obiekt handlowy położony w miejscowości Młyny na Podkarpaciu, w odległości 2 km od granicy z Ukrainą, przy wschodniej granicy Unii Europejskiej, w strefie ruchu bezwizowego. W sierpniu 2011 roku została otwarta Hala Kijowska, pierwszy z trzech budynków z parkingiem na ponad 700 miejsc postojowych. W kompleksie o łącznej powierzchni najmu 45 tys. mkw. docelowo funkcjonować będą trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka z parkingiem na 2,2 tys. miejsc.

Inwestorem projektu jest Korczowa Dolina sp. z o.o., której większościowym udziałowcem jest Robert Karczewski.