Firma Atrium Real Estate za ponad 36 mln zł kupiła ziemię od spółki Apator SA, na  której zostanie rozbudowana toruńska Galeria Copernicus. Jak informował już wcześniej portal mmtorun.pl obiekt będzie powiększony o  24 tys. mkw., w tym około 19 tys. mkw. powierzchni najmu brutto oraz 5 tys. mkw. przestrzeni publicznej, a także nowy wielopoziomowy parking dla ponad 1000 miejsc parkingowych.

W komunikacie giełdowym spółka Apator poinformowała, że 5 lipca 2012 roku zawarła z Galerią Copernicus Toruń 2 sp. z o. o ostateczną umowe sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu oraz budynków i budowli stanowiących odrębny przedmiot własności znajdujących się w Toruniu przy ul. Żółkiewskiego 21/29. Na tym terenie dotychczas znajdowała się siedziba spółki Apator. Cena sprzedaży wyniosla ponad 36 mln zł, w tym 2 mln zł z tytułu realizacji przez Apator inwestycji drogowej na terenie nieruchomości. Podstawą zawarcia umowy są zrealizowane postanowienia określone w przedwstępnej umowie sprzedaży zawartej w dniu 18 kwietnia 2011 roku z aneksem z dnia 1 czerwca 2012 roku.

Atrium Copernicus to nowoczesne centrum handlowe o powierzchni najmu 30 tys. mkw., w którym głównym najemcą jest hipermarket Real o powierzchni ponad 11,3 tys. mkw. Ponadto w galerii znadują się sklepy znanych marek m.in. Deichmann, H&M, Empik, Gino Rossi, perfumeria Douglas, Media Markt. Na terenie obiektu znajduje się parking  na 850 miejsc.

Obecnie Atrium posiada w Polsce 20 działających centrów handlowych. W skład portfela Atrium wchodzą m.in. centra handlowe Atrium Reduta, Promenada, Atrium Targówek w Warszawie, Atrium Mosty w Płocku, Atrium Biała w Białymstoku, Atrium Copernicus w Toruniu, Atrium Molo w Szczecinie oraz Atrium Koszalin