Wizualizacja Centrum Zakupów w Zgierzu

NAP Invest Group planuje budowę dwóch kolejnych Centrów Zakupów o łącznej powierzchni najmu blisko 11 tys. mkw. Nowe parki handlowe zostaną otwarte w 2013 roku w Świdniku w Lubelskiem oraz w Czerwionce-Leszczyny na Górnym Śląsku.    

Centrum Zakupów w Świdniku, kompleks handlowy o powierzchni najmu blisko 8 tys. m kw., powstanie na działce zlokalizowanej przy al. Armii Krajowej, na terenie Osiedla Wschód, ok. 10 minut od centrum miasta. W kompleksie planowany jest supermarket spożywczy i budowlany oraz sklepy z odzieżą, artykułami drogeryjnymi oraz elektroniką – łącznie w obiekcie znajdzie się do 10 najemców, którzy zajmą powierzchnię od ok. 200 do ponad 3 tys. mkw. Centrum wyposażone będzie w parking, który pomieści blisko 300 samochodów.

Centrum Zakupów Świdnik to pierwszy park handlowy w tym mieście. Rozpoczęcie realizacji przewidywane jest na I połowę 2013 roku, a otwarcie – jesienią tego samego roku.
Drugi planowany na 2013 rok obiekt pod szyldem Centrum Zakupów powstanie w południowo-zachodniej części województwa śląskiego, w Czerwionce Leszczyny – mieście położonym ok. 40 km od Katowic, w bezpośrednim sąsiedztwie Rybnika. Na powierzchni blisko 2,8 tys. mkw. przewidywane jest uruchomienie 7 sklepów sieciowych oferujących m.in. odzież, upominki, kosmetyki oraz elektronikę.

Centrum Zakupów Czerwionka-Leszczyny powstanie na działce w centrum miasta, przy ul. Furgoła obok supermarketu Tesco. Rozpoczęcie realizacji przewidziane jest jeszcze w tym roku, a zakończenie w II kwartale 2013 r.

Centrum Zakupów to nowy format handlowy na rynku komercyjnym wprowadzony przez Grupę NAP Invest w 2011 r. W zależności od lokalizacji oraz rozmiaru jest to park handlowy lub centrum handlowe połączone z popularną w Europie Zachodniej koncepcją convenience centre. Głównym celem Centrów Zakupów jest dostarczanie klientom usług i produktów codziennego użytku w bezpośredniej bliskości ich domu. W skład takich centrów wchodzą m.in. operatorzy spożywczy, oferta drogeryjna, elektronika oraz produkty odzieżowe i obuwnicze ze średniej półki.

Kluczową rolę w powodzeniu nowego formatu, jak podkreśla inwestor, odgrywa lokalizacja. Jest to centrum dużych osiedli mieszkaniowych lub miejsce z doskonałym dostępem środkami komunikacji miejskiej, w odróżnieniu od parków handlowych położonych na obrzeżach miast.

Grupa NAP Invest z Warszawy jest inwestorem i deweloperem obiektów handlowych i mieszkaniowych na terenie całego kraju. Jest właścicielem centrum handlowego Galeria Rembielińska w Warszawie, W maju 2011 roku firma uruchomiła pierwsze Centrum Zakupów w Zgierzu k/ Łodzi, a w listopadzie tego samego roku – Centrum Zakupów w Ząbkach k/Warszawy. W 2012 firma planuje rozpoczęcie trzech inwestycji mieszkaniowych: jednej w Warszawie i dwóch w Lublinie.