Wizualizacja parku handlowego Europa Centralna

Firma doradcza Cushman & Wakefield została wybrana agentem odpowiedzialnym za komercjalizację parku handlowego wchodzącego w skład kompleksu Europa Centralna w Gliwicach. Do grona głównych najemców obiektu o powierzchni 67 tys. mkw. należą m.in. firmy Tesco, Media Saturn, Castorama i Jula. Otwarcie planowane jest na jesień 2012 roku.

Europa Centralna to nowy koncept handlowy łączący funkcje galerii handlowej i parku handlowego. Obiekt zlokalizowany jest obok największego węzła drogowego w Europie Środkowej (skrzyżowanie autostrady A1 i A4). Strefa zasięgu kompleksu obejmuje 5 milionów mieszkańców.

Galeria handlowa Europa Centralna jest już wynajęta w ponad 70 proc. – mówi Szymon Łukasik, Associate z działu powierzchni handlowych firmy Cushman & Wakefield.

– Naszym zadaniem jest uzupełnienie oferty o najemców parku handlowego. Cieszymy się, że możemy brać udział w tym przedsięwzięciu. Będzie to największy tego typu obiekt w regionie, oferujący wyjątkowo bogaty wybór marek zarówno polskich, jak i międzynarodowych w jednej lokalizacji. Dodatkowe atuty to wysoki standard, doskonała widoczność i położenie- podkreśla Szymon Łukasik.  

Inwestorem kompleksu Europa Centralna Helical Poland sp. z o.o.