Wizualizacja Galerii Pomorskiej

Galeria Pomorska w Bydgoszczy zostanie powiększona o 10 tys. mkw. Resolution Property, właściciel galerii, poinformował, że rozbudową pokieruje firma Constructive Project Management. Jak podkreśla Shane Scott, dyrektor Resolution Property, wyznaczenie specjalistycznej firmy doradczej zajmującej się zarządzaniem budową i projektem, do kierowania zespołem odpowiedzialnym za powiększenie Galerii Pomorskiej, jest kolejnym krokiem, który przybliża termin rozpoczęcia tam prac. 

– Otrzymaliśmy wiele ofert od potencjalnych podwykonawców zainteresowanych podjęciem się projektu rozbudowy Galerii Pomorskiej. Wybór padł na CPM przede wszystkim ze względu na doświadczenie zespołu, podejście do projektu i przedstawione pomysły, które wzmocnią koncepcję rozwoju galerii i zapewnią zwrot z inwestycji – powiedział Shane Scott.

Za komercjalizację nowej części Galerii Pomorskiej odpowiada Jones Lang LaSalle.

Galeria Pomorska w Bydgoszczy została oddana do użytku w kwietniu 2003 roku.  Jej powierzchnia całkowita przekracza 36 tys. mkw., a powierzchnia najmu to niemal 34 tys. mkw. W obiekcie działa parking który może pomieścić 1300 samochodów. Do najwazniejszych najemców należą: hipermarket Carrefour, H&M, Reserved, Cubus, Claire’s Smyk, Empik, KappAhl, Takko, CCC, Douglas, Rossmann, Delta Sport, RTV Euro AGD, KFC oraz McDonald’s.