Galeria Rydułtowy

W najbliższych dniach w retail parku w Rydułtowach przy ulicy Raciborskiej 140 zostanie otwarty nowy hipermarket sieci Kaufland. Powierzchnia sprzedaży w obiekcie wyniesie blisko 2 tys. mkw. Dla klientów sklepu przygotowane są 142 miejsca parkingowe. Obiekt w Rydułtowach jest już 157 marketem sieci w Polsce i 23 w województwie śląskim.

Dodatkową ofertę sklepu Kaufland wzbogacą punkty usługowo-handlowe, zlokalizowane w pasażu marketu. Ich powierzchnia sprzedaży wynesie 124 mkw. Swoje usługi i produkty oferować będą m.in. kiosk z prasą, piekarnia, cukiernia, sklep z mięsem. Na terenie sklepu Kaufland dostępny będzie również bankomat.

Galeria Rydułtowy o powierzchni ponad 3,6 tys. mkw realizowanego przez spółkę DL Invest Group została otwarta 30 maja 2012 roku. Inwestycja była realizowana od lata 2011 roku. Obiekt na miesiąc przed otwarciem był skomercjalizowany w stu procentach. Wśród najemców retail parku znalazły się m.in.: Rossmann, Deichmann, Jysk, Pepco czy TextilMarket. Łączny koszt inwestycji, obejmujący realizację retail parku, Kauflanda i stacji paliw to blisko 40 milionów złotych.