Salon Bershka

Sieć sklepów odzieżowych Bershka, która należy do hiszpańskiej grupy odzieżowej Inditex, posiada 31 salonów w Polsce. Koncern informuje, że  planuje w najbliższym czasie uruchomić kolejne dwa salony w galeriach handlowych. W CH Plejada w Sosnowcu powstanie sklep Bershka o powierzchni 600 mkw. zaś w CH Warszawa Wileńska o powierzchni 300 mkw.

W pierwszej połowie 2012 roku otwarto w Polsce trzy salony marki Bershka. W lipcu 2012 roku Inditex podpisał umowę wynajmu ponad 500 mkw. powierzchni na 1 piętrze Galerii Focus Mall Rybnik.

Bershka należy do Grupy Inditex. Powstała w 1998 roku. Obecnie sieć liczy ponad 820 sklepów w 59 krajach. Firma zajmuje się projektowaniem, produkcją, dystrybucją oraz sprzedażą ubrań w sklepach dla młodych kobiet i mężczyzn.

Grupa Inditex jest właścielem takich marek jak Zara, Stradivarius i Bershka oraz Pull & Bear, Massimo Dutti, Zara Home i Oysho. Na świecie, do Inditexu należy 5600 sklepów w 74 krajach. Flagową marką grupy jest Zara. Jej założycielem jest Amancio Ortega, uznawany za najbogatszego człowieka w Hiszpanii.