Wizualizacja Nowego Dworca Olsztyn

Spółka Retail Provider, inwestor Nowego Dworca Olsztyn, rozpoczyna komercjalizację swojego obiektu handlowego. Galeria będzie zintegrowana z nowoczesnymi dworcami kolejowym i autobusowym, a jej otwarcie planowane jest w II połowie 2014.

Nowy Dworzec Olsztyn to kolejna inwestycja w Polsce, po Katowicach i Poznaniu, realizowana w ramach konceptu zintegrowanych centrów komunikacyjno-handlowych. Projekt o wartości ok. 115 mln euro zakłada stworzenie w stolicy Warmii i Mazur galerii o powierzchni ok. 45 tys. mkw. najmu ze 180 punktami handlowo-usługowymi oraz 7-salowym kinem.

– Nowy Dworzec Olsztyn kieruje swoją ofertę nie tylko do 170 tys. olsztynian, ale także – poprzez ożywianie turystyki zakupowej w regionie – do 1,5 mln mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego i miliona turystów, odwiedzających corocznie stolicę Warmii i Mazur – mówi Tomasz Andryszczyk, rzecznik Retail Provider sp. z o.o. – Ze względu na wyjątkowy charakter projektu i jego obiecujące perspektywy biznesowe, inwestycja już cieszy się dużym zainteresowaniem kluczowych najemców.

Galeria handlowa w ramach Nowego Dworca Olsztyn obejmie ok. 45 tys. mkw. powierzchni najmu i realizowana będzie z zastosowaniem ekologicznych technologii. Zaplanowano również parking z 900 miejscami postojowymi. Inwestycja połączona zostanie z nowymi obiektami dworców: kolejowym (2,5 tys. mkw.) i autobusowym (4 tys. mkw.), a jej budowa będzie zintegrowana z realizowaną przez miasto linią tramwajową.

Projektowane centrum handlowe będzie pełnić funkcję miastotwórczą. Przed Nowym Dworcem Olsztyn powstanie plac miejski z elementami zieleni, wody i nowoczesnych mebli miejskich. Projekt obiektu realizuje pracownia architektoniczna FS&P Arcus. Spółka Retail Provider zapowiedziała, że w ramach przedstawionego władzom miasta pakietu Siódemka dla Olsztyna zrealizuje również szereg inwestycji towarzyszących, m.in. Centralny Punkt Przesiadkowy, przedłużenie przejścia podziemnego pod torami kolejowymi w kierunku Zatorza, optymalizację układu drogowo-komunikacyjnego oraz mieszkania komunalne dla olsztynian.