Wizualizacja Centrum Zakupów Nowa Mleczarnia

Grupa NAP Invest planuje rozpoczęcie realizacji pierwszego centrum handlowego w Sochaczewie w pierwszej połowie 2013 roku. Centrum Zakupów Nowa Mleczarnia powstanie przy ul. Tragutta 19, na terenie miejskiej mleczarni, która powstała przy głównej arterii Sochaczewa w latach 20-tych XX w. Autorem projektu jest warszawska pracownia architektoniczna Mąka.Sojka.Architekci.

Centrum będzie dwukondygnacyjne, o powierzchni najmu przekraczajacej 6,5 tys. mkw. Planowanych jest w nim ok. 40 sklepów, od ok. 30 mkw do 1 tys. mkw. Prócz sklepów z odzieżą i akcesoriami, znajdą się również m.in. drogeria, apteka, sklep spożywczy oraz ze sprzętem AGD. Planowane są również lokale gastronomiczne – w tym m.in. restauracja na drugim poziomie, z której rozciągać się będzie widok na ruiny sochaczewskiego zamku i dolinę Bzury, czy kawiarnia na parterze z ogródkiem tuż przy ogólnodostępnym placu. Plac ten – tzw. Forum – znajdzie się przed głównym wejściem do centrum. 

Centrum wyposażone będzie w parking, który pomieści ok. 150 samochodów. Proces komercjalizacji prowadzi firma Aspenn. Z firmą należy kontaktować się pod adresem [email protected].

Grupa NAP Invest jest inwestorem i deweloperem obiektów handlowych i mieszkaniowych na terenie całego kraju. Jest właścicielem centrum handlowego Galeria Rembielińska w Warszawie, w którym działają m.in. Delima, Cosmedica, Rossmann, Empik, C&A, CCC i RTV Euro AGD oraz klub PURE Fitness. Firma rozwija również na terenie całego kraju nowy format handlowy – Centrum Zakupów. W zależności od lokalizacji jest to park handlowy lub centrum handlowe połączone z popularną w Europie Zachodniej koncepcją convenience centre. W 2012 roku Grupa rozpoczyna również realizację trzech inwestycji mieszkaniowych – jednej na warszawskiej Ochocie oraz dwóch osiedli w Lublinie. Łącznie powstanie blisko 23 tys. mkw. PUM.

Budowane obiekty NAP Invest zaprezentuje podczas wrześniowych targów Shopping Center Forum & Trade Fair 2012. Szczegóły na www.scf2012.retailnet.pl