Stefan Haupt, czlonek zarządu elbfonds Development

– Podpisanie umów z kluczowymi najemcami jest traktowane podczas komercjalizacji priorytetowo. Sklep spożywczy, czy market budowlany przyciągają klientów do całego obiektu – podkreśla Stefan Haupt, członek zarządu elbfonds Development sp. z o.o.

– Sieciowi najemcy, zwłaszcza ci o stabilnej pozycji na rynku wzmacniają pozycjonowanie centrum i są rzetelnymi płatnikami. Najlepiej współpraca układa się zazwyczaj z tymi firmami, które mają już doświadczenie w handlu na bardzo specyficznym obszarze jakim są centra handlowe, bez względu na to, czy jest to firma duża i sieciowa, czy mniejsza, lokalna. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem przy komercjalizacji obiektu jest obecność zarówno najemców sieciowych, tzw. kotwic jak i firm mniejszych, często lokalnych, zwłaszcza tych dobrze znających specyfikę centrów handlowych.

Elbfonds Development sp. z o.o. jest firmą deweloperską, obsługującą i wspierającą wszystkie, realizowane przez spółki Grupy Elbfonds, przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Obecnie elbfonds buduje obiekty handlowe w Ciechanowie, Poznaniu, Janowie Lubelskim, Piekarach Śląskich, Myśliborzu, Żyrardowie, Kutnie, Głogowie oraz w Szczecinie. Jednocześnie- jak podkreślają przedstawiciele spółki- intensywnie poszukuje nowych działek na których można zbudować obiekty handlowe.

Z  przedstawicielami elbfonds Development najemcy powierzchni w centrach handlowych będa mogli rozmawiać podczas Shopping Center Forum 2012. Więcej na stronie www.scf2012.retailnet.pl