Drogerie Natura obecne są m.in. w centrach handlowych

Operator sieci Drogerie Natura – firma Polbita sp. z o.o. planuje dalszy rozwój swojej sieci w centrach handlowych. Podczas wrześniowego Shopping Center Forum będzie można porozmawiać na temat dalszej ekspansji drogerii z Robertem Krupskim, dyrektorem działu rozwoju firmy Polbita sp. z o.o.

– Shopping Center Forum to świetna okazja by dokładniej przyjrzeć się nowym projektom i dopiero powstającym centrom handlowym. Forum pozwala też na zdobycie kontaktów do inwestorów budujących centra handlowych oraz osób odpowiedzialnych za ich komercjalizację – mówi Robert Krupski, dyrektor działu rozwoju firmy Polbita.

Drogerie Natura to sieć licząca ponad 250 sklepów. Około 100 z nich zlokalizowanych jest w centrach, galeriach i parkach handlowych. Lokale sieci mierzą od 130 do 250 mkw. Najczęściej otwierane są w atrakcyjnych handlowo rejonach miast i osiedli oraz w centrach i galeriach handlowych.

Polbita istnieje od 1989 roku. Firma wprowadziła na polski rynek znane marki kosmetyków takie jak Palmolive, L’Oreal, Gillette. Dzięki sieci kilkunastu oddziałów firma oferuje dystrybucję na terenie całej Polski.

Sieć sklepów detalicznych Drogerie Natura od 30 listopada 2011 r. należy do spółki Interchem SA, właściciela Drogerii Aster. W wyniku koncentracji liczba sklepów drogeryjnych zarządzanych przez Interchem zwiększyła się trzykrotnie, do blisko 400 lokalizacji w Polsce, a spółka umocniła pozycję niekwestionowanego wicelidera na polskim rynku drogeryjnym. Drogerie Natura planują kolejne otwarcia, zarówno w lokalizacjach ulicznych jak i galeriach handlowych. W ciągu najbliższych dwóch lat wszystkie sklepy będą rebrendowane pod wspólnym logo. Interchem SA istnieje na rynku od 1996 roku.