Wizualizacja CH Ogrody

– Targi organizowane w ramach Shopping Center Forum & Trade Fair 2012 dają nam, jako inwestorowi rozbudowywanego Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu, możliwość dotarcia do kluczowej grupy docelowej, którą na tym etapie projektu są najemcy – mówi Marcin Skowroński, Asset Manager z CBRE Global Investors, firmy, która jest inwestorem projektu. – SCF&TF to również możliwość rozwijania naszego programu franczyzowego Rozkwitaj w Ogrodach, jako miejsce spotkań z potencjalnymi franczyzodawcami. Na targach będziemy prezentować naszą inwestycję podczas panelu Project Flash, szczegółowe informacje o Ogrodach będzie można uzyskać również na naszym stoisku 3.5, w tym obejrzeć jego makietę.

Rozbudowane CH Ogrody otwarte zostaną w II kwartale 2014 roku. Po zakończeniu inwestycji wartej 55 mln euro powstanie ponad dwukrotnie większe nowoczesne centrum mające charakter regionalny.

CH Ogrody działa od 2002 roku. Obecnie obiekt ma 17,5 tys. mkw. powierzchni najmu (w tym 10, 2 tys. mkw. Carrefour) i znajduje się w nim 55 lokali handlowych i usługowych. Po rozbudowie obiekt będzie miał 43, 5 tys. mkw. powierzchni najmu (w tym 10, 2 tys. mkw. Carrefour). W obiekcie znajdzie się 130 lokali handlowych i usługowych, a także kino wielosalowe. Na trzech poziomach znajdzie się 1260 miejsc parkingowych na 3 poziomach.

Inwestorem rozbudowy CH Ogrody jest spółka CBRE Global Investors będąca częścią grupy CBRE. CBRE Global Investors jest obecna w 21 krajach i od przeszło 39 lat świadczy usługi dla ponad 600 klientów instytucjonalnych. Wartość zarządzanych aktywów to 94,8 mld USD. W Polsce CBRE Global Investors zarządza ośmioma nieruchomościami należącymi do funduszy PFCE i PFCEE. Są to m.in.: Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu, Centrum Handlowe Sarni Stok w Bielsku Białej, Centrum Handlowe King Cross Praga, Domy Towarowe Wars Sawa Junior, Złote Tarasy w Warszawie.