Wizualizacja galerii w Górkach Czechowskich

Przedstawiciele firmy Echo Investment poinformowali redakcję Retailnet.pl, że jesienią 2012 roku może zostać podpisane porozumienie z lubelskim urzędem miasta w sprawie budowy Galerii Echo Lublin, inwestycji w Górkach Czechowskich. Firma w ramach tej inwestycji będzie zobowiązana do przebudowy skrzyżowania kilku ulic. 

Spółka Echo Investment skierowała do prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka prośbę o zmianę terminu podpisania porozumienia w sprawie Górek Czechowskich. Podpisanie porozumienia planowane było na 20 czerwca 2012 r., jednak jego warunkiem było uprzednie zaakceptowanie przez Echo Investment wyników analizy rynkowej przedsięwzięcia.

Przedstawiciele Echo Investment twierdzą, że przygotowują się do rozpoczęcia realizacji galerii w Lublinie. Przygotowano już projekt budowlany oraz zakończono prace nad koncepcją architektoniczną.  Trwa też komercjalizacja obiektu. Podpisano już umowę z operatorem kina, który znajdzie się w centrum handlowym. Toczą się też rozmowy z najemcami branży odzieżowej.

W Górkach Czechowskich Echo Investment planuje budowę obiektu o powierzchni handlowej około 71,5 tys. mkw. Najemcą ma być tam hipermarket oraz 200 sklepów. Powstanie także część rozrywkowa z 9-salowym kinem, kręgielnią i klubem fitness. Rozpoczęcie budowy obiektu planowane jest na marzec 2013 roku, a jej zakończenie na październik 2014 roku. Pierwszą częścią obiektu będzie galeria, w której znajdzie się ok. 200 sklepów i hipermarket spożywczy oraz część rozrywkowa. W drugiej części inwestycji powstanie market budowlany.