Wizualizacja Galerii Bialskiej

Inwestor, Zielona Galeria sp. z o.o. -poinformował, że budowa centrum handlowego Galeria Bialska może rozpocząć się bez formalnych przeszkód. Obecnie- jak podkreślono- trwają przygotowania do rozpoczęcia prac związanych z budową. Planowany termin otwarcia galerii handlowej to II kwartał 2014 roku.

Galeria Bialska będzie pierwszym nowoczesnym centrum handlowym w Białej Podlaskiej. Jej powierzchnia handlowa będzie liczyć ponad 25 tys. mkw. i będzie mieściła hipermarket spożywczy – Tesco, duży market budowlany oraz ponad 70 lokali handlowo-usługowych.

Pozwolenie na budowę obejmuje także obiekt kinowy z czterema salami projekcyjnymi. Centrum handlowe może jeszcze  zostać powiększone o dodatkowe funkcje takie jak: restauracja typu drive-in, retail park, stacja paliw. Galeria Bialska będzie to przyjazny jednokondygnacyjny obiekt, z dużym naziemnym parkingiem (ponad 800 miejsc) dobrze skomunikowany, zarówno od ulicy Łomaskiej jak i Witoroskiej.

9 sierpnia 2012 r- jak informuje inwestor Galerii Bialskiej odbyło się spotkanie z władzami miasta Biała Podlaska dotyczące realizacji projektu. Poruszono na nim także doniesienia medialne związane z budową bądź  rozbudową innych obiektów wielkopowierzchniowych na terenie miasta. Zgodnie z informacjami uzyskanymi na spotkaniu, potwierdziły się informacje, że do miasta nie wpłynął żaden formalny wniosek w sprawie wydania pozwolenia na budowę innych alternatywnych obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży przekraczających 2 tys. mkw.

Agentem odpowiedzialnym za wynajem centrum handlowego wraz z zespołem Inwestora jest CBRE.