Wizualizacja Centrum Zakupów w Sochaczewie

NAP Invest Group, inwestor i deweloper Centrum Zakupów Czerwionka-Leszczyny, obiektu, który zostanie zaprezentowany podczas Shopping Center Forum & Trade Fair 2012 podpisał pierwsze umowy najmu w obiekcie. Pepco oraz Apteka Duos łącznie zajmą blisko 500 mkw. z 2,8 tys. mkw. powierzchni handlowej. Rozpoczęcie realizacji centrum planowane jest jeszcze w 2012, a otwarcie w II kwartale 2013 roku.

Sklep sieci Pepco zajmie blisko 330 mkw. Marka oferuje około 2 tys. produktów różnych branż, w tym m.in. odzież, dodatki i akcesoria, artykuły papiernicze, gry i zabawki, artykuły dekoracyjne i wyposażenia wnętrz. Z kolei Apteka Duos zajmie 150 mkw. Apetki Duos to sieć placówek na Ślasku zawiązana w 2001 roku.

Centrum Zakupów Czerwionka-Leszczyny powstanie w południowo-zachodniej części województwa śląskiego, w Czerwionce-Leszczynach – mieście położonym ok. 40 km od Katowic, w bezpośrednim sąsiedztwie Rybnika. Obiekt stanie na działce w centrum miasta, przy ul. Furgoła obok supermarketu Tesco. Na powierzchni blisko 2,8 tys. mkw. przewidywane jest uruchomienie 10 sklepów sieciowych oferujących m.in. odzież, upominki, kosmetyki oraz elektronikę.

Będzie to kolejne centrum pod szyldem Centrum Zakupów. W 2011 roku NAP Invest Group uruchomiła dwa pierwsze – w Zgierzu k/ Łodzi i w Ząbkach k/Warszawy. Na rok 2013 planowana jest również realizacja i otwarcie Centrum Zakupów w Świdniku, a na 2014 r. planowane jest otwarcie Centrum Zakupów w Sochaczewie.

Centrum Zakupów to nowy format handlowy na rynku komercyjnym wprowadzony przez Grupę NAP Invest w 2011 r. W zależności od lokalizacji oraz rozmiaru jest to park handlowy lub centrum handlowe połączone z popularną w Europie Zachodniej koncepcją convenience centre. Głównym celem Centrów Zakupów jest dostarczanie klientom usług i produktów codziennego użytku w bezpośredniej bliskości ich domu. W skład takich centrów wchodzą m.in. operatorzy spożywczy, oferta drogeryjna, elektronika oraz produkty odzieżowe i obuwnicze ze średniej półki.

Inwestorem Centrum Zakupów jest Grupa NAP Invest. Grupa jest inwestorem i deweloperem obiektów handlowych i mieszkaniowych na terenie całego kraju. Jest właścicielem centrum handlowego Galeria Rembielińska w Warszawie, w którym działają m.in. Cosmedica, Rossmann, Empik, C&A, CCC i RTV Euro AGD PURE Fitness, Egurrola Dance Studio.  We wrześniu tego roku rusza budowa dwóch inwestycji mieszkaniowych w Lublinie.