Wizualizacja Sukcesji

– Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja zostało zaprojektowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Staramy się o przyznanie certyfikatu BREEAM i już jesteśmy po precertyfikacji. Technologie, które będą użyte przy budowie budynku pozwolą na istotne zniwelowanie kosztów funkcjonowania tego obiektu – powiedział na Shopping Center Forum Bartosz Joniuk z Fabryki Biznesu.

Sukcesja została zaprezentowana przez Bartosza Joniuka podczas Project Flash na wrześniowym Shopping Center Forum & Trade Fair 2012.

– Jeszcze we wrześniu 2012 roku wyłonimy generalnego wykonawcę, a następnie rozpoczniemy budową kompleksu. Natomiast do jesieni 2014 roku planujemy oddać obiekt do użytku – dodał Bartosz Joniuk.

Sukcesja ma być miejscem nie tylko robienia zakupów, ale przede wszystkim spędzania wolnego czasu, dlatego – oprócz galerii handlowej (172 sklepy i punkty usługowe) – znajdzie się w niej duża strefa rozrywkowo-rekreacyjna m.in. z 9-salowym kinem Helios, jednym z największych w kraju klubów Pure Jatomi Fitness (z 300-metrowym tarasem zewnętrznym), parkiem rozrywki, ścianką wspinaczkową i placem zabaw z możliwością pozostawienia dzieci po opieką.

W kompleksie będą też hotel klasy biznesowej i dwupoziomowy parking na 1017 miejsc. Powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 120 tys. mkw., najmu około 50 tys. mkw., a terenu 3,2 ha.
Inwestor postawił na dużą funkcjonalność obiektu: czytelną komunikację, strefowe grupowanie branż w galerii handlowej w celu ułatwienia zakupów oraz wygodne parkingi o łatwym systemie identyfikacji miejsc.

Kompleks powstanie przy al. Politechniki 5, nieopodal kampusu Politechniki Łódzkiej, Międzynarodowych Targów Łódzkich oraz nowego osiedla mieszkaniowego. To jeden z najdynamiczniej rozwijających się rejonów miasta, który przekształca się w nowe centrum Łodzi. Projekt architektoniczny został dostosowany do wymogów międzynarodowego certyfikatu BREEAM) i zatwierdzony przez BRE Global Ltd.

Inwestorem zastępczym budowy została spółka Metro Properties.