Wizualizacja Parku Handlowego w Grudziądzu

Rank Progress SA, inwestor parku handlowego w Grudziądzu, wyłonił generalnego wykonawcę projektu. Została nim spółka giełdowa Mirbud. Wartość umowy to 9 mln zł netto. Park handlowy w Grudziądzu będzie uzupełnieniem istniejącego tam centrum, które obejmuje markety Praktiker i Carrefour.

– Inwestycja w Grudziądzu jest skrojona na miarę potrzeb tamtejszego rynku i mieszkańców. Park handlowy będzie uzupełnieniem znajdujących się w pobliżu hipermarketu spożywczego i marketu budowlanego – mówi Halina Wyborska, Rzecznik Prasowy Rank Progress SA.

– Proces komercjalizacji przebiega bardzo pomyślnie. Mamy już podpisane wstępne umowy z wiodącymi sieciowymi markami. Dokładamy wszelkich starań, aby klienci byli zadowoleni z oferty handlowej – dodaje.

Obecnie poziom komercjalizacji retail parku w Grudziądzu sięga 90 proc. Do wynajęcia pozostał ostatni lokal. Otwarcie planowane jest na wiosnę 2013 roku.

Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 5,5 tys. mkw. Przewidziana jest również budowa parkingu dla klientów. Zgodnie z umową Mirbud zrealizuje całość prac budowlanych, włączając w to budowę wewnętrznego układu drogowego i parkingu, dojazdu do strefy dostaw parku handlowego, a także wykonanie wszystkich przekładek oraz przyłączy i sieci.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Do głównych inwestycji realizowanych przez spółkę należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem. W latach 2001 – 2012 Rank Progress zrealizował 25 projektów inwestycyjnych.