Marilyn

W październiku 2012 roku zostaną otwarte w galeriach handlowych 3 salony marki Marilyn. Sklepy znajdą się w Galerii Alfa i Galerii Bałtyckiej w Gdańsku oraz Galerii Katowickiej. W listopadzie planowane są kolejne otwarcia również w obiektach handlowych. Docelowo firma Marilyn Marzena Janiak chce mieć w Polsce 40 sklepów oraz wysp handlowych.

Obecnie w Polsce działa 15 salonów własnych marki Marilyn oraz 5 sklepów franczyzowych i wysp w centrach handlowych. Średnia powierzchnia salonu Marilyn to ok. 40  mkw. Dwa największe salony firmy mierzą 80 mkw. i znajdują się w CH Przymorze w Gdańsku oraz w Warszawie w CH Marywilska.  Wyspy handlowe z kolei mają powierzchnię od 10 do 15 mkw.

W 2012 roku firma Marilyn planuje otwarcia salonów oraz wysp, które mają być prowadzone głównie przez franczyzobiorców. Wymagany jest wynajem lokalu w ścisłym centrum miasta lub w centrum handlowym. Minimalna kwota inwestycji to około 60 tys. zł.

Firma Marilyn powstała w listopadzie 1994 roku. Obecnie jest jednym z wiodących producentów wyrobów pończoszniczych w kraju i produkuje zarówno luksusowy asortyment, jak i produkty klasyczne.