Wizualizacja Galerii Amber

W budowanej przez Echo Investment Galerii Amber w Kaliszu są już gotowe fundamenty. Kończą się też prace  związane z wykonaniem stropu nad kondygnacją -1. (zrealizowano ok. 95 proc.). Obiekt, który będzie największym centrum handlowym w aglomeracji kalisko-ostrowskiej zostanie otwarty w listopadzie 2013 roku.

Galeria Amber jest już skomercjalizowana w 60 proc. Inwestor poinformował, że do grona najemców galerii dołączyły sklepy marek Triumph, Cipo&Baxx, Ellaboutique, Giovani, Carre i Ryłko.

Przeznaczona pod wynajem powierzchnia Galerii Amber sięga 33,5 tys. mkw. W obiekcie znajdzie się hipermarket E.Leclerc (5,5 tys. mkw.) i 140 sklepów wraz z kawiarniami i restauracjami oraz 7-salowe kino sieci Helios. Obiekt będzie posiadał parking na około 1 tys. miejsc.

Wśród najemców Galerii Amber znajdą się takie marki jak Reserved, H&M, New Yorker, C&A, Lee Wrangler, a także Adidas, Reebok, NIKE i Puma. Znajdzie się w niej także salon RTV Euro AGD, drogeria Rossmann i sklepy sieci Ochnik, Kazar, Harpers, VIP Collection, Via Roma, Ocular Canada, Paris Optique, Vip Collection, Via Roma, North Fish, Asia Express &Kebab House, KFC, McDonald’s oraz Triumph.

W ramach rozbudowy zewnętrznego układu drogowego wokół centrum prowadzone są prace związane z przebudową sieci zewnętrznych na ul. Górnośląskiej, ul. Podmiejskiej oraz w obrębie projektowanego pasa drogowego przed Dworcem PKP.

Finansowanie obiektu, w wysokości 47 mln euro i 7 mln zł zapewnia Pekao SA. Generalnym wykonawcą obiektu jest Eiffage Budownictwo Mitex. Jego wstępną koncepcję architektoniczną przygotowała firma Bose International Planning and Architecture, zaś autorem projektu budowlanego jest pracownia Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne sp. z o.o.