Kawiarnia Empik Cafe

Lagardere Services nabyła od spółki Empik  49 proc. udziałów w spółce Empik Cafe, zarządzającej siecią 70 kawiarni. To oznacza, że 100 proc. udziałów w Empik Cafe posiadają Lagardère Services oraz należąca do niej firma HDS Polska. Nowy właściciel zapowiada dalszy rozwój sieci kawiarni.

– Grupa Lagardère Services wierzy w duży potencjał rozwoju segmentu Food & Beverages, dlatego zdecydowała się na zwiększenie zaangażowania w spółkę Empik Cafe, z intencją jej dalszego rozwoju. Warto podkreślić, że Grupa Legardere to globalny gracz obecny w ponad 20 krajach, zarówno w Europie, jak i w Ameryce Północnej, Azji i Pacyfiku – mówi Krzysztof Kaliciński, dyrektor generalny Empik Cafe sp. z o.o.

Empik Cafe sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w lutym 2008 roku na mocy umowy joint-venture pomiędzy Empik sp. z o.o. (podmiotem zależnym Grupy EM&F) a HDS Polska sp. z o.o. (podmiotem zależnym Grupy Legardere Services). Spółka otworzyła swoją pierwszą kawiarnię empik cafe w kwietniu 2008 roku, a przez kolejne lata rozwinęła sieć do 70 punktów. Poza siecią kawiarni empik cafe w portfolio spółki znajdują się także inne brandy gastronomiczne jak: Bread & Butter, Business Shark, Voyage Cafe, Flying Bistro, Furore Ice Cream Shop oraz The Flame Restaurant & Bar.

Od dwóch lat w sieci kawiarni empik cafe były testowane i wdrażane nowe koncepcje i zmiany, mające na celu wzmocnienie tej marki, jej unowocześnienie i dostosowanie do współczesnych trendów oraz zmieniających się potrzeb i oczekiwań klientów sieci.

– Cieszymy się, że w ciągu kilku lat udało nam się wraz z naszym partnerem – spółką HDS – stworzyć tak szeroką i popularną sieć kawiarni. Była to dla nas opłacalna inwestycja, chociaż nie jest to nasz „core-biznes”. Głównym powodem wyjścia jest chęć reinwestowania środków w dalszy dynamiczny rozwój podstawowych segmentów działalności spółek portfelowych Grupy Empik Media & Fashion – dodaje Maciej Szymański, prezes Grupy Empik Media & Fashion.