Wizualizacja CH Wzgórze

Na przełomie października i listopada 2012 roku nastąpi zakończenie przebudowy infrastruktury wokół Centrum Handlowego Wzgórze w Gdyni- poinformowali przedstawiciele inwestora, firmy Mayland Real Estate. Otwarcie rozbudowanego  centrum handlowego zaplanowanio 27 września 2013 roku.

Galeria w Gdyni znajdzie się w pierwszej dziesiątce największych centrów handlowych w Polsce. Na rok przed zakończenie rozbudowy jest ona wynajeta w 82 proc. Jednocześnie- jak informuje inwestor- większość pozostałej powierzchni handlowej jest zarezerwowana.

CH Wzgórze ma mieć powierzchnię GLA 70 tys. mkw., w której najemcami będzie 270 sklepów i restauracji. Fasada obiektu ma długość prawie 600 m. Obiekt znajduje się w sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego u podnóża Wzgórza Św. Maksymiliana.

W centrum poza sklepami znajdzie się największe w tym regionie kino o powierzchni 2,8 tys. mkw., którego sześć sal pomieści 1300 widzów. Wynajęto już ponad 80 proc. powierzchni centrum. W CH Wzgórze sklepy otworzą m.in.: Real, Grupa: Inditex i LPP, H&M, C&A, New Yorker, Kino Helios, Smyk, Empik oraz Simple, Victoria`s Secret i Felina.

W strefie restauracyjnej najemcami są Grand Kebab, Wyspa Smaku, Mount Blanc, Tai Wok, Sushi Matsu, Coffee Heaven, Waynes Café, Gelatomagia, Grycan, Tradycyjne Jadło, Subway i Salad Story, Dom Czekolady oraz Piekarnia Szydłowski.

Mayland Real Estate sp. z o.o. jest firmą deweloperską specjalizującą się w budowie dużych powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku. W najbliższych latach firma planuje budowę kolejnych centrów handlowych.