Galeria Sudecka

– Bardzo się cieszę z planów rozbudowy Centrum Handlowego Echo. Nasze miasto sprzyja wszystkim działaniom inwestycyjnym, które poprawiają jego infrastrukturę i sprawiają, że ludzie mogą korzystać z atrakcyjnej oferty handlowo-rozrywkowej– mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Galeria Sudecka powstanie w dzielnicy Zabobrze, w północno-wschodniej części Jeleniej Góry. Obiekt zrealizowany zostanie w wyniku rozbudowy Centrum Handlowego Echo przy al. Jana Pawła II. Galeria Sudecka będzie pierwszym w regionie Jeleniej Góry centrum handlowo-rozrywkowym. W obiekcie znajdzie się 100 sklepów, restauracje i punkty usługowe.

– Taka inwestycja jak Galeria Sudecka to również nowe miejsca pracy, co dla nas jest szczególnie ważne- podkreśla prezydent miasta.

W jeleniogórskim ratuszu odbyła się prezentacja Galerii Sudeckiej, którą poprowadzili prezydent  Jeleniej Góry i  – dyrektor działu centrów handlowych Echo Investment Krzysztof Giemza. Podczas spotkania przedstawiono szczegóły inwestycji.

– Centrum handlowe Echo istnieje na rynku od 12 lat, chcemy wykorzystać potencjał tej lokalizacji poprzez przeobrażenie obiektu w nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe, na które niewątpliwie Jelenia Góra zasługuje. Jestem przekonany, że Galeria Sudecka będzie największym i najlepszym projektem tego typu w regionie. Rozbudowa istniejącego centrum handlowego to istotne poszerzenie oferty obiektu, który posiada sprawdzoną lokalizację i stałe grono klientów – mówi Krzysztof Giemza.

Proces komercjalizacji Galerii Sudeckiej przebiega bardzo sprawnie. Inwestor podpisał umowy m.in. z hipermarketem Real, który zastąpi działający w CH Echo hipermarket Carrefour, a także ze spółką Helios – w Galerii Sudeckiej powstanie 7-salowe kino tej firmy. Podpisano również umowę z siecią sportową Go Sport. Obecnie trwają zaawansowane rozmowy z największymi międzynarodowymi sieciami odzieżowymi takimi jak Inditex, H&M, LPP, New Yorker, a także z siecią elektroniczną RTV Euro AGD i firmą Empik Media & Fashion.

Nowy obiekt dysponować będzie całkowitą powierzchnią 53 tys. mkw. Powierzchnia handlowa to 30 tys. mkw. W ramach inwestycji powstanie nowy parking podziemny – łącznie klienci będą mieli do dyspozycji 1200 miejsc postojowych. Rozpoczęcie realizacji inwestycji zaplanowano na wiosnę 2013 roku. Galeria Sudecka ma zostać otwarta wiosną 2014 roku.