Salon Reserved
Salon Reserved, LPP

Spółka odzieżowa LPP SA poinformowała, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w październiku 2012 roku przez grupę LPP wyniosły około 302 mln zł i były wyższe od przychodów osiągniętych w październiku 2011 roku o około 15 proc.

Szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wyniosła 63 proc. i była niższa o ok. 2 punkty procentowe od zrealizowanej w październiku roku poprzedniego.

Wartość przychodów ze sprzedaży zrealizowanych w okresie styczeń – październik 2012 roku wyniosła ponad 2,5 mld zł. Przychody te były wyższe o około 30 proc. od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Pod koniec października zarząd spółki LPP zawarł z Inter Ikea Centre Polska dziesięć umów najmu. Dotyczą one otwarcia sklepów w Parku Handlowym Bielany we Wrocławiu oraz Centrum Handlowym Inter Ikea w Lublinie. Łączna wartość tych umów to około 130 mln zł.

Dzięki podpisanym umowom zostaną otwarte sklepy Reserved, Cropp, House, Mohito, Sinsay. Powierzchnia wynajęta od przez LPP na potrzeby 10 sklepów przekracza 7 tys. mkw. Wartość największej umowy wynosi około 25 mln zł.

LPP SA to właściciel sieci sklepów odzieżowych. Do firmy należą salony marek Reserved, Cropp, House oraz Mohito. Większość z nich jest zlokalizowana w centrach i galeriach handlowych. LPP poza Polską posiada salony sprzedaży w dwunastu krajach Europy Środkowej i Wschodniej.