Piotr Gromniak, prezes Echo Investment SA

– Bardzo się cieszę z otwarcia naszej kolejnej inwestycji w Szczecinie. Outlet Park Szczecin to nowatorski projekt będący kontynuacją naszych działań w stolicy regionu zachodniopomorskiego– mówi Piotr Gromniak, prezes Echo Investment SA.

– Nasza spółka w Szczecinie zrealizowała inwestycje, które na trwale wpisały się w obraz miasta – to centrum handlowo-rozrywkowe Galaxy, nowoczesny biurowiec Oxygen, hotele Ibis i Novotel czy budynek mieszkaniowy Za Portową Bramą. Szczecin jest przykładem miasta, w którym zrealizowaliśmy projekty ze wszystkich czterech sektorów działalności naszej firmy. To dowód na to, że miasto jest świetnym miejscem do inwestowania i doskonale się rozwija- podkreśla Piotr Gromniak.

Outlet Park Szczecin to pierwsza w Polsce inwestycja łącząca cechy galerii handlowo-rozrywkowej i centrum wyprzedażowego. Jest to też pierwsze centrum outletowe w regionie zachodniopomorskim.  Zbudowany przez spółkę Echo Investment Outlet Park Szczecin został otwarty 7 listopada 2012 roku.

Outlet Park Szczecin powstał na Prawobrzeżu, przy ul. Struga. Generalnym wykonawcą jest firma Polimex-Mostostal SA. Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2011 roku. Realizacja Outlet Park Szczecin odbywa się w dwóch etapach. Pierwsza, zakończona faza, zakładała powstanie galerii handlowej, w której znajdzie się 70 lokali handlowych, 7-salowe kino Helios, supermarket Piotr i Paweł oraz Smyk Megastore. Następnie rok po zakończeniu pierwszego etapu, rozpoczną się prace związane z drugą fazą, w której powstanie około 60 sklepów.

Powierzchnia najmu Outlet Park Szczecin to 24 tys. mkw., powierzchnia całkowita to 30, 2 tys. mkw. Klienci będą mieli do dyspozycji 1,4 tys. miejsc parkingowych. Projekt wykonawczy elewacji obiektu powstał w biurze Open Architekci, projekt wykonawczy wnętrz wykonała firma S.M.Art, projekt wykonawczy całego obiektu wykonała i koordynowała szczecińska pracownia Studio A4.