Sklep sieci Saturn

Sieć sklepów z elektroniką Saturn rozpoczęła sprzedaż internetową. Uruchomienie internetowego kanału sprzedaży nie ogranicza ekspansji stacjonarnych sklepów Saturn. Plany rozwoju zakładają otwarcie kolejnych marketów.

Pierwszym krokiem do uruchomienia sprzedaży online była możliwość rezerwacji produktów z oferty poszczególnych marketów na stronie internetowej oraz ich odbioru w sklepie stacjonarnym. Obecnie pod tym samym adresem działa już w pełni funkcjonalny sklep internetowy.

Jego oferta obejmuje sprzęt multimedialny, teleinformatyczny i fotograficzny, telewizory, urządzenia audio-wideo oraz biurowe, AGD, a także książki, programy i gry komputerowe oraz filmy i muzykę. Łącznie w internetowym sklepie Saturn dostępnych jest ponad 100 tys. artykułów.

– Chcemy ułatwić klientom dostęp do najszerszego na rynku elektroniki użytkowej wyboru produktów, dlatego uzupełniamy ofertę handlu stacjonarnego o sprzedaż internetową – powiedział Marcin Rosati, członek zarządu Media Saturn Holding Polska sp. z o.o.

– Sprzedaż wielokanałowa pozwoli zwiększyć potencjał, jakim dysponuje Saturn w handlu tradycyjnym. Obecnie w Polsce działa 17 sklepów Saturn, głównie w największych miastach. Poprzez sprzedaż online dotrzemy w rejony, w których nie mamy marketów – podkreśla Marcin Rosati.

W ramach zakupów online klienci mogą zamawiać wybrane towary bezpośrednio ze strony www lub poprzez Call Center. Kupując przez internet klienci mają do dyspozycji pełen asortyment oferowany we wszystkich stacjonarnych sklepach Saturn w Polsce – powiedział Piotr Zemło, dyrektor Media Saturn Online sp. z o.o.

Realizacja projektu od strony technicznej została powierzona firmie E-Net-Production z Katowic. Płatność za zakupy jest możliwa za pomocą kart kredytowych, e-przelewu, standardowego przelewu bankowego oraz za pobraniem. Zakupione towary można zamówić z dostawą do domu lub odebrać w wybranym salonie Saturn.